AWStats

AWStats

grafické statistiky návštěvnosti domén

AWStats je software pro analýzu a uživatelský přehled návštěvnosti webových stránek. Výsledky jsou přehledně tabulkově znázorněny v číselné podobě i v grafech.

Co vše se z těchto informací dá odvodit a k čemu je to dobré?


Co je to AWStats ?

Statistiky AWStats zobrazují údaje o navštívených stránkách konkrétní webové infrastruktury na unikátní doméně. Návštěvníci se zde evidují podle tzv. IP adresy, což je unikátní identifikátor, který souvisí s připojením počítače k síti Internet, a může prozradit poskytovatele připojení k Internetu, případně bližší informace, jako je přibližná poloha koncového zařízení (město či kraj), eventuálně název společnosti (firmy).


Jak to celé funguje

Statistické údaje zaznamenávají u každé (přeložené či nepřeložené) IP adresy především počet navštívených webových stránek v daném časovém období (např. v průběhu měsíce), počet navštívených hitů na stránce (různých souborů, např. obrázků, multimedií, skriptů, které na stránce jsou), dále počet zobrazených (stažených) bajtů a na závěr přesný čas a datum poslední návštěvy.

Statistiky proudí přímo ze serveru, kde se webové rozhraní nachází, tím je možné snadno odvodit podle vstupů, které stránky vyžadují nějaké korekce, neboť nejsou pro návštěvníky příliš zajímavé - vyšší zájem zvenčí naopak může prozradit, co potenciální klienty doopravdy zajímá, na co se orientují atd., a toho lze opět využít ve prospěch vylepšení web stránek, případně pro úpravu a zařazení určitého sortimentu zboží, jde-li o e-shop atp.

Celkový počet návštěv a unikátní návštěvy – ve statistikách AWStats se rovněž dozvíte celkový součet všech navštívení vašeho webu a spolu s tím i unikátní návštěvy, což znamená pouze počet zaznamenaných unikátních IP adres bez ohledu na to, kolikrát z těchto adres došlo v časovém období k navštívení vašeho webu.

 
© 2005-2024 TELE3 | všechna práva vyhrazena | Vaše IP 44.211.26.178
 přijímáme platby FIO bankapřijímáme platby Raiffeisenbankgenerujeme QR platbyonline platby Visaonline platby MasterCardpodporujeme protokol IPv6zabezpečení domén DNSSECeshop s výpočetní technikouDebian serverUbuntu serverProxmox Virtual Environmentakreditovaný registrátor CZ domény s certifikacícertifikace Cisco CCNA