Ventilace do racku - odvětrání stojanového rozvaděče

Ventilace do racku - odvětrání stojanového rozvaděče

Chlazení rackových skříní je nezbytnou nutností, nicméně pro většinu poskytovatelů poměrně nákladnou záležitostí. Nejlevnější ventilační plato od Tritonu nebo Contegu se 4ks malých ventilátorů startuje s cenou na 2.900,- bez DPH, dražší modely pak stojí kolem 10.000 Kč bez DPH.

Pravdou je, že ventilace uvedených výrobců je i nadále bezesporu profesionálním řešením.

Co však spořivý čech nevymyslí :-)

čtěte dále...


Stačí zajít do nejmenovaného obchdu s bobrem v logu, nebo jiného obchodu s podobným sortimentem, rozhlédnout se v sekci elektro a zakoupit domácí ventilátor do obýváku - nejlépe takový jako vidíte na obrázku, jinak můžete mít problém s usazením "nohy" v racku. Ventilátory mají dokonce vícestupňovou regulaci otáček, tj. menší rychlost = delší životnost, ale z praxe si dovolím tvrdit, že mohou "běžet naplno" non-stop.

Vyobrazený model stál kolem 600,- Kč což je 10% ceny jeho "profesionálního brášky" při poměru sacího výkonu. Co do životnosti nevím, uvedený model běží již déle než dva roky na plný výkon - ložisko stále žije a dokonce nejeví známky blížícího se konce.

Po nějaké době jsme ještě zdokonalili funkci tím, že jsme ve stejném obchodě, kde byl zakoupen ventilátor objednali i dřevotřískovou desku o rozměrech 600x600x8mm s vyříznutým kruhem uvnitř o průměru ventilátoru 350mm. Z ventilátoru jsme sundali podpěru a vsadili do díry - desku s ventilátorem stačí jen položit na díru v racku a máte zaručené sání vysokého výkonu.

nepoužívejte ventilátory, které nejsou homologované pro provoz v ČR
za výše uvedené neneseme žádnou odpovědnost, ani autorské poplatky
pokud nás chcete podpořit, natiskněte na výrobek samolepku "Powered by social.cz"

 
© 2005-2024 TELE3 | všechna práva vyhrazena | Vaše IP 3.236.112.70
 přijímáme platby FIO bankapřijímáme platby Raiffeisenbankgenerujeme QR platbyonline platby Visaonline platby MasterCardpodporujeme protokol IPv6zabezpečení domén DNSSECeshop s výpočetní technikouDebian serverUbuntu serverProxmox Virtual Environmentakreditovaný registrátor CZ domény s certifikacícertifikace Cisco CCNA