IDN konvertor online

Co je to IDN?

IDN je zkratka z anglického Internationalized Domain Names

jde tedy o internetové domény, které na rozdíl od původních pravidel pro doménová jména mohou v názvu obsahovat i znaky lokálních národních abeced (např. znaky s diakritikou, čínské znaky, azbuku apod.)zadejte název domény bez www.    

konverze ve formuláři je obousměrná


IDN konvertor online

Další Hiroshima, která postihla lidstvo = IDN domény

Nacházíme se v pokročilé době internetových technologií, kdy ani začínající uživatel nebo uživatel se slabším IQ by nenapsal v adresním řádku název domény ve tvaru s diakritikou, či jinými národními znaky.

Některé registry (TLD) začali tento formát zavádět a propagovat, ostatně proč ne, pokud jim prodej zvýši příjmy o několik miliónů ročně a vyzdvihne statistiky počtu domén :-)

Realita je však taková, že tyto tvary kupují převážně firmy, které se bojí doménových spekulantů, případně spekulanti samotní. Návštěvnost domén ve tvaru IDN je však dle statistik téměř nulová, ve většině případů s absolutní hodnotou.

Abychom uspokojili cca 1% zájemců o domény s diakritikou, nabízíme u vybraných TLD možnost registrace i provozu těchto domén a to vč. vedení DNS. V základu se jedná o TLD typu .EU a .COM, v případě potřeby možno zajistit i pro jiné registry, podporující doménový tvar IDN.


 
© 2005-2024 TELE3 | všechna práva vyhrazena | Vaše IP 3.236.112.70
 přijímáme platby FIO bankapřijímáme platby Raiffeisenbankgenerujeme QR platbyonline platby Visaonline platby MasterCardpodporujeme protokol IPv6zabezpečení domén DNSSECeshop s výpočetní technikouDebian serverUbuntu serverProxmox Virtual Environmentakreditovaný registrátor CZ domény s certifikacícertifikace Cisco CCNA