Vzdálené restarty fyzického serveru pomocí jednotky PDU

vzdálené restarty serveru

Technika je jen technika a nejen lidé potřebují občas "vypnout" - jinými slovy dříve nebo později nastane situace, kdy budete potřebovat tzv. studený restart serveru.

Pro tyto situace je samozřejmě k dispozici Non-Stop technická služba v Telehouse, nicméně ve vybraných stojanech máme k dispozici vlastní restartovatelné napájecí zásuvky PDU od APC, ve kterých je možné definovat uživatelské profily pro dálkové ovládání jednotlivých napájecích zásuvek.

Přes zabezpečené webové rozhraní (protokol HTTPS) můžete ovládat svoji přidělenou zásuvku dle libosti. Rozhraní nabízí i volitelnou časovou prodlevu mezi vypnutím a zapnutím el. přívodu ovládané zásuvky.

Služba vzdáleného restartu je spíše výhodou pro naše techniky, kteří díky ní mohou déle spát :-)

Pokud již využíváte naše služby serverhosting nebo pronájem serveru a nemáte svůj PDU profil, informujte se na možnost aktivace vlastních restartů.

TIP: Dříve než zvolíte cestu "studeného" restartu, vyzkoušejte také možnosti, které nabízí KVM over IP.


Restarty cloudových serverů a VPS přes web a pomocí SMS

U každého serveru, který je součástí našeho cloudového řešení, je k dispozici restart nejen z přihlášeného uživatelského rozhraní, ale také za pomocí SMS.

Uživatelský účet nabízí možnost přidání autorizovaných osob, které se validují mobilním telefonem. Všechny osoby, které mají přístup k danému účtu a ověřili si své mobilní telefonní číslo s naším GSM robotem, mohou restartovat servery také za pomocí SMS.

Jednoduchý postup = tvar SMS a číslo robota, je uveden u každého serveru.
 
© 2005-2024 TELE3 | všechna práva vyhrazena | Vaše IP 3.239.11.178
 přijímáme platby FIO bankapřijímáme platby Raiffeisenbankgenerujeme QR platbyonline platby Visaonline platby MasterCardpodporujeme protokol IPv6zabezpečení domén DNSSECeshop s výpočetní technikouDebian serverUbuntu serverProxmox Virtual Environmentakreditovaný registrátor CZ domény s certifikacícertifikace Cisco CCNA