KVM over IP - vzdálená správa serveru

vzdálená správa serveru

Jedná se o HW krabičku se vstupním rozhraním VGA + PS2 (monitor + klávesnice a myš)
- pro servery typu IBM apod., které nemají PS2 porty, lze zapojit i redukci na USB -
a výstupním rozhraním RJ45 (síťová zásuvka ethernet).

Zařízení se chová jako běžná lokální konzole, s tím rozdílem, že komunikace probíhá po internetu šifrovaným protokolem SSL k ovládacímu PC s libovolným operačním systémem. Na ovládání je k dispozici Windows .EXE klient, pro ostatní webový JAVA klient.


Lidský faktor není dokonalý a komu se již přihodilo nechtěné odstřižení serveru např. nevhodnou konfigurací firewallu, síťové karty apod. ocení tuto praktickou pomůcku zejména o víkendech, v nočních hodinách či po nejaké té skleničce alkoholu. Jelikož zařízení má vlastní IP adresu, můžete na Vašem zařízení nastavovat i parametry BIOSu nebo HW raidu. Pomocí IP konzole je možná také kompletní instalace celého OS na dálku.

Až nastane chvíle potřeby, zavolejte naší technickou podporu a požádejte o zapojení KVM over IP.

Technik Vám sdělí IP adresu konzole a vygeneruje dočasný login a heslo pro přístup na zařízení.

Po přihlášení přes webové rozhraní si stáhnete potřebný klient .EXE nebo JAVA a můžete z pohodlí Vašeho domova, kanceláře, či oblíbeného baru pracovat na dálku tak, jako byste měli klávesnici a monitor zapojené přímo do serveru. Služba je vázána pouze internetovou konektivitou, lze ji tedy využívat i ze zahraničí.


A to nejlepší na konec - u nás je služba vzdálené konzole poskytována ZDARMA.

ovládání PC na dálku

KVM over IP
vzdálená konzole KVM

 
© 2005-2024 TELE3 | všechna práva vyhrazena | Vaše IP 44.211.26.178
 přijímáme platby FIO bankapřijímáme platby Raiffeisenbankgenerujeme QR platbyonline platby Visaonline platby MasterCardpodporujeme protokol IPv6zabezpečení domén DNSSECeshop s výpočetní technikouDebian serverUbuntu serverProxmox Virtual Environmentakreditovaný registrátor CZ domény s certifikacícertifikace Cisco CCNA